کاربران آنلاین : ١ نفر
تعداد بازدید های امروز : ٤ مورد
تعداد بازدید های کل : ٢٩٤٠٤ مورد
پر بازدید ترین روز : ١٣٩٣/٣/١٩ - ٩٩ مورد

رئیس دانشگاه : برنامه تحول نظام سلامت در راستاي عدالت در سلامت اجرا مي شود شنبه ١٧ خرداد ١٣٩٣ ساعت ١٣:٢٨ ب.ظ   ( بازدید : 1299 نفر )رئیس دانشگاه : برنامه تحول نظام سلامت در راستاي عدالت در سلامت اجرا مي شود

رئیس دانشگاه اجرای طرح تحول نظام سلامت را برنامه ای درراستاي گسترش عدالت درسلامت مردم جامعه عنوان کرد.

به گزارش وب دا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این مطلب اظهار داشت : اجراي برنامه تحول نظام سلامت پس از مرحله دوم هدفمندي يارانه ها از 15 ارديبهشت در سراسر کشور از جمله دانشگاه علوم پزشکي بجنورد آغاز شده است .

دکتر « ابراهیم گلمکانی »تصریح کرد :‌کاهش پرداخت هزينه هاي بيمارستاني، ارتقاء کيفيت هتلينگ بيمارستانهاو ترويج زايمان طبيعي ايمن از جمله اهداف اين برنامه به شمار مي رود و و در آینده نزدیک و طی خرداد ماه نیز برنامه ای دیگر اضافه خواهد شد که کام مردم عزیز کشورمان را شیرین ترخواهد کرد .

ویخاطر نشان کرد :‌بر اساس اين برنامه از 15 ارديبهشت، بيماران بستري در بخشها و اورژانس بيمارستانهاي دانشگاهي علوم پزشکي تنها 10 درصد از هزينه هاي بيمارستاني را پرداخت خواهند کرد.

وي خاطر نشان کرد: در سالهاي گذشته به دليل کمبود سهم سرانه بهداشت و درمان در بودجه عمومي کشور،‌ بخشي از هزينه هاي بهداشت و درمان به مردم تحميل مي شد و در برخي از مواقع به 60درصد مي رسيد که با اجراي اين برنامه پرداخت هزينه ها از جيب مردم کاهش يافته است .

وی با اشاره به اينکه تا پيش از اجراي اين برنامه بيماراني که در بيمارستانهاي دانشگاهي بستري بودند در صورت افزايش سقف تعهدات بيمه و يا خارج از تعهدات بايد هزينه هاي خدمات درمان را خود پرداخت مي کردند ،تصريح کرد: در برنامه تحول نظام سلامت ديگر مردم دغدغه پرداختهاي اضافي را نخواهند داشت و از این پس هر بيماري که از بيمارستان ترخيص مي شود تنها 10 درصد را پرداخت مي کند و مابقي هزينه ها را سازمانهاي بيمه گر و دولت متقبل خواهند شد.

دکتر « گلمکانی » خاطر نشان کرد:‌ در قالب اجراي برنامه تحول نظام سلامت تمامي ملزومات و داروهاي مورد نياز بيماران در بيمارستانها فراهم است و ديگر بيماران براي تهيه آن به خارج از بيمارستان هدايت نمي شوند .

وي افزود:‌ با اجراي اين برنامه، بيماران تنها 10درصد هزينه هاي دارو و ملزومات پزشکي که در بيمارستانهاي دانشگاهي مورد استفاده قرار مي گيرد را پرداخت خواهند کرد.

وی هم چنین خاطر نشان کرد:‌ در راستاي ترويج زايمان طبيعي و ايمن، مادران بارداري که در بيمارستانهاي دانشگاهي زايمان طبيعي داشته باشند، هزينه اي پرداخت نخواهند کرد و بستري و زايمان به صورت رايگان خواهد بود.

دکتر «گلمکانی» تصريح کرد:‌ به منظور حسن اجراي اين برنامه، تيم هاي نظارتي از تمامي بيمارستانهاي دانشگاهي بازديد مي کنند و بر اساس بازرسي هاي انجام شده در چند روز اخير رضايت مندي بيماران و مراجعه کنندگان افزايش یافته است.


منبع : تحول نظام سلامت چاپ مطلب ارسال خبر به دوستان


رتبه بندی شما به مطلب فوق:


بازگشت

دیدگاه‌ها 0 نظر

این مطلب فاقد نظر می باشد.


ارسال نظر

نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
متن پیام :
Text ColorBackground Color
Design ModeHtml Mode
BoldItalicUnderline
LeftCenterRightJustify
Ordered ListBulleted List
IndentOutdent
Horizontal Rule
SubscriptSuperscript
HyperlinkImage
Design ModeDesign
Html ModeHtml
 
 

پیگیری نظرات

نمایش نتیجه جستجو :